Rock music!
Postanite clan rock fourma

HomeRock forum portFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Limp Bizkit

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
RockstaR
Admin
Admin

Number of posts : 2862
ËîęŕöčĽŕ : Boulevard Of The Broken Dreams
Registration date : 2008-08-09

PostSubject: Limp Bizkit   Mon Jul 20, 2009 2:30 pm

Limp Bizkit je američki nu metal sastav iz Jacksonvilla. Trenutnu postavu sastava čine vokalist Fred Durst, gitarist Wes Borland, basist Sam Rivers, bubnjar John Otto i DJ Lethal.

Limp Bizkit je američka nu metal grupa iz Jacksonville-a, Floride. bend je postigao uspjeh od preko 33 milijuna prodanih albuma širom svijeta.

Sadašnji članovi benda uključuju pjevača Fred-a Durst-a, gitarista Wes Borland-a, Sam Rivers bassist, bubnjar John Otto (Riversov bratić) i DJ Lethal-a.Grupin gitarist Wes Borland je otišao 2001, nakon izlaska njihova prva tri albuma.Njega će zamijeniti Mike Smith za bendov četvrti album Results May Vary.

Limp Bizkit je formiran 1994 u Jacksonville-u, nakon što je Fred Durst upoznao Sam-a Rivers-a. Rivers je Durst-a predstavio svom bratiću, John Otto je bubnjar u Keystone-u. njih troje su se udružili i uskoro osnovali bend.Trio je ubrzo primio gitarista Rob-a Watersa i Limp Bizkit je osnovan.

Grupa prva četiri-track demoa nazvala Mental Aquaducts, (koja su rekonstrujirana od prethodno pisanih Fred-ovih pjesama iz bivših grupa Split 26 i 10Ft Shindig)snimljeni su bili s njim, ali on je ubrzo napustio bend. Otto je predložio grupi da prime Wes-a Borland-a, s kojim je išao u školu. Durst ga je primijetio da svira u klubovima i želio zaposliti ga. Durst je otišao u Philadelphiju,i predložio ostalim članovima benda da razgovaraju s Wes-om da razmotre žele li ga primiti u bend. Wes je prihvatio,i te noći se Fred vratio u Jacksonvile,jer je show bio najavljen. Fred i Wes su se susreli po prvi put,vježbali pola sata,i započeli show.

Bend je nastavio s koncertima. 1995, Fred Durst se bojao razgovarati i susretati s članovima grupe Korn kada su imali koncert u području Jacksonville-a.Durst,tattoo umjetnik, je napravio glavnom Korn-ovom gitaristu Brian-u "Head" Welch-u nekoliko tetovaže i njih dvoje su postali prijatelji.Durst je također dao Korn bendu prvi demo sa Robom Watersom,i oni su rekli da to nije ništa posebno. Kasnije s Borlandom, drugi demo je snimljen i ovaj put su članovi grupe Korn bili impresionirani. Na demu su bile pjesme pjesme "Counterfeit", "Stuck", "Stalemate", i "Pollution", koji su završili na njihovom albumu Three Dollar Bill, Yall$.Demo je odnesen i Ross-u Robinsonu koji je producirao za Korn.On je također bio impresioniran.ROss je kontaktirao Limp Bizkit,i predložio da i njima producira albume.Durst je sreo Jordan-a Schur-a i pusto mu svoj demo. On je bio impresioniran i želio potpisati Limp Bizkit njegovu oznaku, Flip Records. Oko tog vremena, bend je bio rezerviran za turneju sa bendovima i Deftones i Hause of Pain, čiji se član DJ Lethal kasnije pridružio Limp Bizkit.Limp Bizkit je kasnije potpisao sa Mojo Records, a kasnije je kupljen od Schur-a i naknadno potpisan s Flip Records-om.

U jesen 2001, Wes Borland je napustio Limp Bizkit po prvi put. Napeti odnosi između njega i Dursta doprinijeli su njegovoj odluci. Njegov razlog za odlazak bio je interpretiran kao zbog obožavatelja i kriičara. Bio je često opisan kao vitalna kreativna sila u grupi, zbog svoje djelomične nastranost. Posljednja poznata pjesma benda koja je s Wes-om je "Relax".

Krajem 2008, bassist Sam Rivers je rekao da je grupa bila u ranim fazama pisanja materijala za novi, peti album. On je opisao bend-ove namjere u postu na fan site-u thearmpit.net

Diskografija

Studijska izdanja

* Three Dollar Bill, Yall$ (1997.)
* Significant Other (1999.)
* Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water (2000.)
* Results May Vary (2003.)
* The Unquestionable Truth (Part 1) (2005.)

Kompilacije

* New Old Songs (2001.)
* Greatest Hitz (2005.)

Albumi uživo i DVD-i

* Rock im Park 2001 (2008.)

Spoiler:

"Pa pojeli ga moljci"
"Celo odelo???"
"Ta gamad kad navali,ne zna da stane"
"A dugmad?"
"Dugmad su sigurno prodali"
Back to top Go down
View user profile
amer.zv.pk
Redovan clan i najveci rock fan
Redovan clan i najveci rock fan

Number of posts : 630
Registration date : 2008-09-02

PostSubject: Re: Limp Bizkit   Tue Aug 18, 2009 4:32 pm

Odlicni su samo sto je Fred propao u zadnje vreme da ne poverujes ko da ima 50 godina.....
Back to top Go down
View user profile
RockstaR
Admin
Admin

Number of posts : 2862
ËîęŕöčĽŕ : Boulevard Of The Broken Dreams
Registration date : 2008-08-09

PostSubject: Re: Limp Bizkit   Wed Aug 26, 2009 2:31 pm

oni su mi onako,ima jedna pesma koja mi se jako sviđa - behind blue eyes...

"Pa pojeli ga moljci"
"Celo odelo???"
"Ta gamad kad navali,ne zna da stane"
"A dugmad?"
"Dugmad su sigurno prodali"
Back to top Go down
View user profile
Metal-Ninchy

Number of posts : 6
Registration date : 2009-09-21

PostSubject: Re: Limp Bizkit   Mon Sep 21, 2009 12:23 pm

strawa grupa!!