Rock music!
Postanite clan rock fourma

HomeRock forum portFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Evanescence

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
RockstaR
Admin
Admin

Number of posts : 2862
ËîęŕöčĽŕ : Boulevard Of The Broken Dreams
Registration date : 2008-08-09

PostSubject: Evanescence   Sun Oct 25, 2009 11:04 pm

Evanescence je alternativni rock sastav osnovan u Little Rocku (Arkansas, SAD) 1998. Osnovali su ga pjevačica Amy Lee i nekadašnji gitarist sastava Ben Moody. Nakon snimanja dvije privatne produljene pjesme i demo CD-a nazvanog Origin uz pomoć Bigwig Enterprises, sastav je izdao svoj prvi album Fallen, s Wind-Up Records etiketom 2003. prodajući više od 14 milijuna primjeraka širom svijeta. Nakon naglih promjena u sastavu, Evanescence izdaje svoj drugi studio album, The Open Door, 2006.

Sastav Evanescence osnovali su pjevačica, pijanistica i skladateljica Amy Lee i nekadašnji glavni gitarist i skladatelj Ben Moody. Njih se dvoje upoznalo u mladenačkom kampu u Little Rocku, gdje je Moody čuo Lee kako svira pjesmu I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That), grupe Meat Loaf, na klaviru. Njihove prve pjesme bile su Solitude i Give Unto Me, koje je Lee napisala, i Understanding i My Immortal, koje je napisao Moody. Pjesme su uređivane od strane oba izvođača, te oboje dijele jednake zasluge.

Dvije pjesme koje su napisali Lee i Moody pronašle su svoje mjesto na lokalnim radio postajama, podižući lokalnu svijest o grupi i zahtijevanje nastupa. Sastav se napokon pojavio uživo, i postao jedan od najpoznatijih događaja u području. Nakon eksperimentiranja oko imena sastava poput Childish Intentions i Stricken, odlučili su se za ime Evanescence, što znači nestanak ili iščeznuti (en. "evanesce" = nestati). Lee je izjavila kako joj se ime sviđa jer je tajanstveno i mračno, i ostavlja duboki utisak i slike u umu samog slušatelja.

Njihov prvi puni demo CD, Origin (izdan 2000.) relativno je nepoznat. Sastav je izdao dvije produžne pjesme (EPs): prvi, nazvan Evanescence EP (1998.), izdan u 100 kopija, i drugi, nazvan Sound Asleep EP, poznat i kao Whisper EP (1999.), ograničen na 50 kopija. Origin i produljene pjesme (EPs) sadržavale su demo verzije nekih pjesama s njihovog debutirajućeg albuma Fallen. Primjerice, snimanje pjesme My Immortal može se naći na CD-u Fallen, a može se pronaći i na CD-u Origin. Samo je 2500 kopija ovog CD-a proizvedeno; kao rezultat toga, Moody i Lee ohrabrili su fanove da skidaju starije pjesme sastava s Interneta.

Članovi benda
* Amy Lee – vokal, glasovir, klavijatura (osnivateljica; srpanj 1994. – danas)
* Terry Balsamo – gitara (studeni 2003. – danas)
* Tim McCord – bas (kolovoz 2006. – danas)

Diskografija

Naziv Datum izlaska (U.S.)

*Evanescence EP 1998.
*Sound Asleep EP 1999.
*Origin 4. studenog 2000.
*Mystary EP siječanj 2003.
*Fallen 4. ožujka 2003.
*Anywhere but Home 23. studenog 2004.
*The Open Door 25. rujna 2006.

Spoiler:

"Pa pojeli ga moljci"
"Celo odelo???"
"Ta gamad kad navali,ne zna da stane"
"A dugmad?"
"Dugmad su sigurno prodali"
Back to top Go down
View user profile
RockstaR
Admin
Admin

Number of posts : 2862
ËîęŕöčĽŕ : Boulevard Of The Broken Dreams
Registration date : 2008-08-09

PostSubject: Re: Evanescence   Thu Oct 29, 2009 11:15 pm

gotivim ja nju strasno....ima mnogo dobrih pesama koje su se meni uvukle pod kozu i koje rado slusam,mrzi me nabrajat ali ima ih podosta Very Happy

"Pa pojeli ga moljci"
"Celo odelo???"
"Ta gamad kad navali,ne zna da stane"
"A dugmad?"
"Dugmad su sigurno prodali"
Back to top Go down
View user profile
Ravenheart

Number of posts : 27
Registration date : 2009-11-08

PostSubject: Re: Evanescence   Sun Nov 08, 2009 12:38 pm

Mnogo ih gotivim, imaju jako dobre pesme....
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Evanescence   Today at 6:49 am

Back to top Go down

Evanescence
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1